18 вересня 2023

Продовжуємо цикл онлайн семінарів-практикумів "«Бібліотечні послуги для студентів: давайте поміркуємо...»" для  здобувачів   другого (магістерського) рівнів вищої освіти спец. 011 Освітні, педагогічні науки, 035 Філологія психолого-педагогічного факультету.



Проведено семінар-практикум "Написання наукових робіт - поради бібліотекарів" 

 з здобувачами 511,611 гр. магістерського  рівня вищої освіти спец. 014.09 Середня освіта (Інформатика).

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова розповіла  про академічне письмо, академічну доброчесність, плагіат. Показала, які існують академічні пошукові системи, як цитувати і оформлювати  посилання на роботи інших авторів тощо. Завантажити презентацію

Запис семінару


11 вересня 2023

Розпочинаємо   цикл онлайн семінарів-практикумів «Бібліотечні послуги для студентів: давайте поміркуємо...» для здобувачів першого (бакалаврського, другого (магістерського) рівнів вищої освіти психолого-педагогічного факультету.

Проведено перший семінар-практикум «Екскурсія сайтом бібліотеки "Бібліотека - відкритий світ інформації"».

Запис онлайн-зустрічі


08 вересня 2023

До 160-річчя від дня народження 

Д. О. Граве

Дмитро Граве - український математик, творець першої великої математичної школи в Україні; академік АН України (1919), член-кореспондент РАН (1924) і почесний член  АН СРСР (1929). 

До Вашої уваги віртуальна виставка-портрет


07 вересня 2023

Директоркою бібліотеки проведена онлайн-зустріч з викладачами

і здобувачами 511 гр. магістерського  рівня вищої освіти спец. 032 Історія та археологія.

Тема зустрічі : «Екскурсія сайтом бібліотеки "Бібліотека - відкритий світ інформації"».

Запис онлайн-зустрічі

Представлена презентація  : "Технологія пошуку наукової інформації з питань історії та археології". Завантажити презентацію 

(28.10.2022) Запис онлайн-зустрічі


Створення та наповнення профілю на платформі ORCID

Відповідно до підпункту 4 пункту 7.6.5.1. Стратегічної цілі 7.6. Україна інтегрована в Європейський та світовий дослідницький простір Оперативного плану Міністерства освіти і науки України на 2023 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10.01.2023 р. № 15 та схваленого Комісією з питань доступу до електронних баз даних наукової інформації, фахівці ДНТБ України переклали українською мовою «Рекомендації щодо створення облікового запису та коригування ідентифікатора ORCID» https://is.gd/Wl7XVR 

ORCID надає постійний цифровий ідентифікатор (ORCID ID), який відрізняє Вас від інших дослідників, і цифровий запис, який підтримує автоматичні посилання протягом усієї Вашої професійної діяльності. ORCID ID зберігається в реєстрі ORCID, в обліковому записі, яким Ви користуєтесь та управляєте. ORCID ID – це ідентифікатор Вашого цифрового імені.



07 вересня 2023

Шановні викладачі та науковці Академії!

06 вересня відбулося чергове засідання науково-методичної ради академії,

де заслухали виступ системного адміністратора  Збітнєвої  Майї.

Детально розглянули питання щодо наукометричних баз даних Scopus та Web of Science

1.     Як уникнути хижацьких видань

2.     Як обрати журнал для публікації 

Дана презентація допоможе науковцям опублікувати свої наукові матеріали у якісних журналах, та запобігти ситуації, коли обраний журнал зникає з індексації наукометричних баз даних. 

Натисніть на зображення


Також заслухали директорку бібліотеки Самойлову Світлану стосовно заповнення матеріалів до репозиторію.


01 вересня 2023

Щиро вітаємо першокурсників, студентів, викладачів, співробітників академії та батьків студентів з початком нового навчального року та з Днем знань!

              Навчальний рік починаємо у час війни і тяжких випробувань для нашої країни, а також і для нас.  Умови, в яких ми знаходимося, надзвичайно важкі і випробовують нашу стійкість та рішучість. Проте ми, як ніколи раніше, розуміємо цінність знань, об’єднання й відданості принципам та усвідомлюємо нашу відповідальність перед майбутнім України.

             Доводиться отримувати інформацію студентам переважно дистанційно, тому працівники бібліотеки надають послуги також дистанційно. Ми завжди готові допомогти Вам знайти потрібну інформацію (друковану чи електронну), навчити, розповісти, показати. Тому звертайтесь до бібліотеки!

Бажаємо, щоб навчальний рік був вдалим і успішним. Будемо  сподіватись, що Все буде добре!

 

На допомогу першокурснику!

1 вересня — це Всенародний День знань , адже тільки завдяки навчанню людина досягла сучасного розвитку.

З нагоди Дня знань у  бібліотеці академії презентовано книжкову виставку «На допомогу першокурснику».

На виставці представлені видання майже з усіх дисциплін, що стануть у нагоді нашим студентам першого курсу під час навчання.

Для отримання літератури у користування під час навчання завітайте до бібліотеки .

Чекаємо Вас на сайті нашої бібліотеки https://biblhgpa.jimdofree.com/, де Ви знайдете багато корисної та цікавої інформації. Також скористайтеся посиланнями на YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UC0S1MHiwwVSyUoAnDiMfNdw

Facebook https://www.facebook.com/groups/254572323397279 .


Літературний вернісаж - книжково-ілюстрована виставка

Ще давні греки вважали книги «ліками для душі» . Вчені довели, що читання протягом 6 хвилин знижує нервову напругу на 67%, читання книги зменшує депресію, знімає напругу, краще спати, покращує фізичне здоров'я та інтелект. Хто живе у Харкові, будь ласка, підходьте до бібліотеки, отримайте навчальну та художню літературу. 

Пропонуємо  Вам також переглянути мистецький портрет Ірен Роздобудько

«Є стосунки, а є – любов! «Стосунків» в мільйон разів більше, ніж любові!»,

Мистецький портрет  Люко Дашвар «Жити треба з любов'ю» .

Мистецький портрет "Оксана Забужко"