29 вересня 2022

До Всеукраїнського

Дня бібліотек!

30 вересня ми святкуємо Всеукраїнський День бібліотек!

Бібліотеки – один з інструментів нашої цивілізації, які вже багато століть доводять свою ефективність

в процесах збереження, накопичення

і передачі людських знань. 

Бібліотека

Юлія Воробкевич, 2009

 

Бібліотека – це не просто купа книжок

Бібліотека - ще й до світу Інтернету движок!

Читайте і Карнегі, і Коельо, і Сосюру!

Вивчайте економіку, підвищуйте культуру!

 

Долайте всі проблеми! Знання –це наша сила!

Інвестуйте у себе! Розправляйте крила!

Не нехтуйте багатством, яке таке доступне

Інтернет і книга – це сила могутня!

 

Інтернет – це не тільки ігри і чати,

 Інтернет – де спадають всі кордони та грат, 

Там блоги академіків і форум освітян, 

Там найкращих музеїв віртуальний океан!...

З цієї нагоди пропонуємо до вашої уваги віртуальний інформаційний колаж

«Найцікавіші бібліотеки України». 


21 вересня 2020

Видано монографію

«Національна академія педагогічних наук України: 1992-2022 рр.»

 

Видано монографію «Національна академія педагогічних наук України: 1992-2022 рр.» до 30-річчя заснування академії. Видання вийшло за загальною редакцією академіка НАН України, академіка НАПН України В.Г. Кременя.

Монографія містить матеріали, що відображають періоди становлення та розвитку НАПН України, її відділень, наукових установ та їх колективів.

З монографією можна ознайомитися в Електронній бібліотеці НАПН Україні за посиланням https://lib.iitta.gov.ua/731806/

Також, можно завантажити в форматі PDF

 


14 вересня 2022

Шановні викладачі та науковці Академії!

З метою надання допомоги викладачам у підготовці наукових та навчально-методичних видань до друку підготовлено методичні рекомендації «Приклади оформлення науково-методичних матеріалів до видання».

Методичні рекомендації містять рекомендації щодо оформлення різних видів видань та блок нормативно-правових документів, що сприяють якісній підготовці видань, в яких оприлюднено результати наукової та навчально-методичної роботи професорсько-викладацького складу Академії.

Ми сподіваємося, що запропоновані державні документи та поради будуть корисними для молодих та досвідчених викладачів Академії, всіх, хто цікавиться питаннями підготовки і оприлюднення результатів наукової та навчально-методичної роботи.

 


07 вересня 2022

До уваги користувачів бібліотеки!

Шановні викладачі і науковці академії!

Нагадуємо Вам про необхідність надати до бібліотеки матеріали для поповнення цифрового репозиторія академії: статті, тези, методичні рекомендації, навчальні посібники, підручники і інші наукові праці, створені у 2022 році. Матеріали мають відповідати вимогам.

Просимо надсилати на Email: library21.1.hgpa@gmail.comабо бібліотека, кімната 9, I корпус. 

Чекаємо на Вас!


06 вересня 2022

До 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької!

23 вересня 1872 року народилася майбутня примадонна... 

«Чарівна Баттерфляй» – так називав Соломію Крушельницьку один з найвідоміших композиторів – Джакомо Пуччіні, а співати

на одній сцені з уродженкою маленького села на Тернопіллі вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Вона мала все – славу, родину, гастролі, достаток і одного дня все втратила – доля інколи така дивовижна… 

До Вашої уваги Мистецький портрет

«Золотий голос України Соломія Крушельницька».


02 вересня 2022

Шановні користувачі бібліотеки, до Вашої уваги корисна інформація!
Два мільйони українських учнів 1–5 класів, які навчаються за програмою НУШ в умовах війни, отримають доступ до сучасних електронних підручників. Ці навчальні книги видавництво «Ранок» розміщує безкоштовно на освітньому ресурсі. Навчання без меж — освітній проєкт, спрямований допомогти вчителям навчати, а дітям навчатися в умовах війни. Проєкт вирішує проблеми забезпечення підручниками та організації дистанційного навчання учнів та учениць 1–5 класів. Уже у вересні цього року починає працювати освітній ресурс https://d-learning.com.ua/, на якому видавництво «Ранок» розміщує 60 електронних підручників, створених на основі тих, що отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

01 вересня 2022

Шановні викладачі та здобувачі освіти!

Цей навчальний рік – особливий. Ми його починаємо у час війни і тяжких випробувань для нашої країни і народу. Попри ворожі задуми, ми будемо жити, розвиватися і удосконалюватися. Усі навчальні заклади Харкова через постійні загрози обстрілу повністю переходять на дистанційну форму навчання. Працівники бібліотеки надають послуги дистанційно. Бажаємо, щоб навчальний рік був вдалим і успішним, щоб кожен день знаменувався досягненнями у морі знань, отримані навички наближали вас до омріяної професії, кожен день нехай приносить нові відкриття та позитивні емоції.

Чекаємо вас на сайті нашої бібліотеки https://biblhgpa.jimdofree.com/, де Ви знайдете багато корисної та цікавої інформації. Також скористайтеся посиланнями на YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UC0S1MHiwwVSyUoAnDiMfNdw

Facebook https://www.facebook.com/groups/254572323397279 .

З новим навчальним роком! Хай Вам щастить!


14 червня 2022

1 4 червня 2022 року на платформі ZOOM відбувся семінар-практикум  «Поради бібліотекара до написання курсових та дипломних робіт». Були присутні здобувачі I (бакалаврського) рівня вищої освіти психолого-педагогічного факультету за спеціальностями:

035 Філологія, 013 Початкова освіта, 053 Психологія.

Провідна бібліотекарка Ірина Соколова розповіла здобувачам освіти про академічну доброчесність, продемонструвала технологію пошуку наукової інформації в академічних пошукових системах Google Академія, CORE, WorldWideScience.org, Directory of Open Access Journals. Ознайомила учасників семінару з правилами цитування та оформлення посилань та списку використаних джерел. 

До Вашої уваги Відеозапис семінару-практикуму

Також були представлені інформаційний дайджест « Наукові періодичні  видання з питань психології та соціальної роботи» та віртуальна виставка «Наукові періодичні видання. Гуманітарні науки».

Натисніть на зображення


13 червня 2022

13 червня 2022 року на платформі ZOOM відбувся

бібліотечний коучинг «Поради бібліотекаря щодо написання наукових робіт».

Були присутні здобувачі II (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності  16 Спеціальна освіта.

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова розповіла здобувачам освіти про академічну доброчесність, продемонструвала технологію пошуку наукової інформації в академічних пошукових системах Google Академія, CORE, WorldWideScience.org, Directory of Open Access Journals.

Провела живу демонстрацію пошуку публікацій, їх збереження та створення списку використаних джерел у наукометричних базах даних Web of Science і Scopus, на платформі Science Direct , ознайомила учасників бібліокоучингу з правилами цитування та оформлення посилань на роботи інших авторів, правильного складання та оформлення списку використаних джерел. 

Також був представлений інформаційний дайджест  «Наукові періодичні видання з питань спеціальної освіти та корекційної роботи»