БІБЛІОТЕЧНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ  БІБЛІОТЕКАРЯ  

19 березня 2015 р.

Проблема спілкування бібліотекаря і читача є центральною і тому найбільш вивчаємою.

Основами бібліотечної ділової комунікації – є не контракт, не угода (як документ), а стосунки, домовленість партнерів і однодумців складають її засади як комунікативної системи. Комунікація в бібліотеці ґрунтується на єдності цілей та інтересів, на доброзичливості бібліотекарів і читачів, на врахуванні моральних норм і відповідній поведінці. У діловій комунікації, притаманній бібліотеці, виділено два напрямки: стратегічний - орієнтація на довготермінову дію та оперативний - реакція на ситуацію.

 

19 березня 2015 р. на базі бібліотеки Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради було проведено

бібліотечний круглий стіл 

"Психологічні чинники комунікативної культури бібліотекаря" 

за участі завідувачів бібліотек вищих навчальних закладів 

I-II рівнів акредитації, бібліотечних працівників бібліотеки ХГПА.

 

Мета бібліотечного круглого столу: 

1.   Підвищення комунікативної компетенції бібліотечних працівників,

2. Вдосконалення культури спілкування та поведінки в конфліктних ситуаціях з користувачами, колегами, представниками владних структур тощо.

 

Скачать
круглий стіл 2015.pdf
Adobe Acrobat документ 403.5 KB

ПРОБЛЕМИ ЧИТАННЯ МОЛОДІ В ПЕРІОД ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

20 березня 2014 р.

На сьогоднішній день існує велика проблема, яка полягає у небажанні та незацікавленості молоді читати. Підростаюче покоління дедалі більше байдужіє до книжок, які їм замінюють телебачення, комп’ютери, Інтернет, відеоігри тощо. Це негативно впливає на розвиток особистості сучасної молодої людини, знижує загальний рівень освіти, культури, духовності. Українці впевнено залишають категорію «найбільш читаючих в світі», близько 46% наших громадян взагалі не читають.

 

20 березня 2014 р. на базі бібліотеки КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради було проведено бібліотечний круглий стіл "Проблеми читання молоді в період інформатизації суспільства" за участі завідувачів бібліотек вищих навчальних закладівI-II рівнів акредитації, бібліотечних працівників бібліотеки ХГПА.

 

Мета бібліотечного круглого столу:

1. Проаналізувати проблеми глобальної кризи читання в молодіжному середовищі сучасного суспільства.
2. Ознайомити учасників з методами бібліотечної роботи щодо стимулювання студентської молоді до читання.

Скачать
Бібліотечний+круглий+стіл.pdf
Adobe Acrobat документ 1.2 MB